Uygulama Yöntemi

Uzun süreli etkinlik sağlayabilmek için uygulama yapılan alan temiz ve kuru olmalıdır. Uygulama yapılmadan önce alanın kirlerin, bilhassa halıların arasında kalan tırnak, deri parçaları gibi organik maddelerin elektrik süpürgesi ile temizlenmesi çok faydalı olur. Bunun için duvara dayanmış dolaplar, mobilyalar hafifçe öne çekilmeli, dolapların kapakları açılmalıdır. Uygulama, koridorlar, salonlar ve odalar dahil bütün alanı kapsamalıdır. Bu şekilde havaya karışmış patojenlerin, sporların hava sirkülasyonu ile uçuşarak diğer odalara taşınması önlenmiş olacaktır.

Uygulama ULV Cihazı ile soğuk sisleme şeklinde uygulanır. Uygulama alanının m2 sine ve yüzey durumuna ( halı kaplı , fayans vb) uygun miktarda NanoClearAG ULV cihazı haznesine doldurularak sisleme yapılır.

Sis bulutunun çökmesi için 10 dk beklenir ve ortam havalandırılır.

Uygulamadan sonra, hava sıcaklığına göre 20-30 dakika NanoClearAG’nin yapışması ve kuruması beklenir. Sonra kullanıma açılır.

Sabunlu-deterjanlı su ile temizlemek, nano gümüşün bir bölümünü yapıştığı yerden sökebilir.

Uygulama alanının sürekli hijyenik hale getirilebilmesi için, 3 ayda bir uygulama yapılması tavsiye edilir.

Uyarılar

  • NanoClearAG‘nin içine kesinlikle su, parfüm veya yabancı kimyasal karıştırılamaz.
  • Cam, metal, elektronik eşyalar gibi parlak yüzeyleri uygulama yapıldıktan sonra kuru bir bezle silinmesi tavsiye edilir.
  • Uygulamalar Biyosidal Ürün Uygulama ruhsatı olan firmalar tarafından yapılmalıdır.
  • Nano-Ag uygulama ruhsatı olan firmalar ile çalışır.
TOP